Sanace a čistění fasád

Naše společnost Vám nabízí nový produkt: Dodatečné zateplení fasád, jejich sanace a čistění. Nic netrvá věčně. Toto platí i o nově zhotovené fasádě, kterou je třeba pravidelně ošetřovat. Nedostatečná znalost majitelů domů zabezpečit správnou péči o fasádu (jestli to vůbec vědí) vede k tomu, že se po čase objeví řasy a nečistoty. Také výrobci zateplovacích systémů doporučují umývat fasádu alespoň jednou za pět let.

Čistění fasád

Vznik řas na fasádě domu, který byl nedávno zateplený, spatřujeme v posledních letech jako častý jev. Může to mít více příčin:

 • fasáda je zateplená více než 10 roků a nebyla ošetřovaná
 • fasáda se nachází ve vlhkém prostředí
 • na fasádě nebyl použitý kvalitní zateplovací systém

Tyto a mnohé jiné okolnosti napomáhají vzniku kolonií řas, mechů a jiných organismů. Z jejich přemnožení vznikne zelené zabarvení budovy. Umývání fasády provádíme za použití speciální techniky. Uvádime Vám postup realizace:

 • odstraňování řas, mechů a lišejníků (fasádním válcem, nebo stříkáním), umytí fasády tlakovou vodou
 • konzervování antimikrobiálním přípravkem (fasádním válcem, nebo stříkáním)
 • případně nový nátěr fasády (fasádním válcem, nebo stříkáním)

Zároveň s mytím fasády doporučujeme aplikovat antimikrobiální nátěr, který usazování mikroorganismů na fasádě bráni. Zajistíme Vám tak povrchovou úpravu budovy. Nebude obnovena jenom omítka, ale také do budoucnosti zakonzervovaná provedená dezinfekce. I stará fasáda může vypadat jako nová, když jí profesionálně vyčistíme.

Nabízíme Vám mytí fasád teplovodně-parními vysokotlakými čističi s provozní teplotou 40-140 °C. S využitím šetrné chemie Vám umyjeme fasádu od špíny, prachu, sazí, řas, mechů a hub. Umyjeme důkladně Váš obytný či rodinný dům, dům po stavebních úpravách a pod. V případě poškozené omítky dokážeme renovovat kontaktní zateplovací systém.

Doteplení (zvětšení tloušťky izolantu KZS) fasády Vašeho domu a renovace kontaktního zateplovacího systému patentovaným systémem.

Vnější kontaktní zateplovací systém je účinný způsob, jak zlepšit tepelné a izolační vlastnosti budov. Za poměrně krátkou dobu zkušeností v zateplování zjišťujeme, že změny a požadavky na dříve zateplené domy už nevyhovují. Běžné tloušťky izolantu kontaktního zateplovacího systému se pohybovaly mezi 5 až 8 cm. Rostoucí ceny energií a zvyšování požadavků norem na obálku budovy způsobily zvětšení tloušťky izolantů. Dnes se pohybují mezi 12 až 20 centimetry. Tato oblast přináší několi otázek:

 • Co udělat s tloušťkou 5-8 cm již provedeným KZS (kontaktní zateplovací systém), který je dnes nevyhovující?
 • Demontovat KZS s nevyhovující tloušťkou a nahradit ho novým, nebo je nějaká jiná možnost?
 • Kolik bude stát demontáž a uložení na skládce odpadů?
 • Je možné na stávající zateplovací systém přilepit zateplovací systém nový?
 • Jaký je ten stávající zateplovací systém? Dá se zjistit, co v sobě ukrývá?

U některých stávajících zateplovacích systémů lze najít jejich skladbu v archivované dokumentaci skutečného provedení stavby a stavebním deníku, u jiných zateplovacích systémů nezjistíme vůbec nic. Není to tak dávno, kdy montážní firmy nakoupily na trhu nejlacinější komponenty s vysvětlením, že lepidlo na obklady a dlažby do koupelny je stejné, jako lepící a stěrková hmota na zateplovací systémy, protože úplně stejně vypadá. I když zjistíme o starém zateplovacím systému maximum, je třeba vzít do úvahy kvalitu, či nekvalitu montáže, soudržnost podkladu, lepení na rámečky nebo „buchty“, kotvy a jejich rozmístění.

Z popsaných důvodů je nutné provést důslednou diagnostiku stávajícího zateplovacího systému včetně podkladu. Důležité je posoudit statickou způsobilost podkladu pro zatížení další vrstvou zateplovacího systému. Především u obvodových plášťů panelových domů je třeba posoudit soudržnost vnější betonové skořápky s nosným jádrem panelu. Pomůžeme Vám vyřešit i tento problém.

 • ověříme vnitřní skladby zateplovacího systému
 • ověříme soudržnosti vnějšího souvrství
 • prověříme soudržnosti lepicí hmoty pro nový zateplovací systém na stávající omítce starého zateplovacího systému
 • navrhneme nový zateplovací systém na stávající zateplovací systém z pohledu certifikátů, ETA, ETAG 004, ČSN

Přijedeme k Vám, poradíme a zhotovíme cenovou nabídku.